Gazeta Wyborcza chwali Węgorzewo

Wyremontowana przez gminę ul. Szkolna i Bema w Węgorzewie

Wyremontowana przez gminę ul. Szkolna i Bema w Węgorzewie

„Dzięki środkom z Unii miasta i miasteczka zmieniły się nie do poznania – wystarczy odwiedzić Węgorzewo czy Giżycko” napisała Gazeta Wyborcza w swoim ogólnopolskim sobotnim wydaniu (16.10), w artykule „Niech rosną metropolie”.

Obszerna publikacja, na 2 redakcyjnych stronach porusza ważne aspekty rozwoju samorządów lokalnych, w kontekście planowanych przez rząd zmian założeń polityki regionalnej.

Gazeta zauważa, że „Węgorzewo i Giżycko rosły do tej pory jak na drożdżach”, jednakże przy nowych priorytetach rozdziału funduszy unijnych, preferujących duże miasta, będą musiały zwiększyć wysiłki, żeby zapewnić dofinansowanie dla swoich projektów.

Wyborcza wskazuje również, że obecne dynamiczny rozwój takich ośrodków może zostać zatrzymany, jeśli „władzę w miastach i regionie dostaną osoby bez większych ambicji i przygotowania. Póki pieniądze z Unii płynęły strumieniem, nie było to tak ważne”.

Artykuł Gazety wyróżnia też Olsztyn, podkreślając np., ze stolica naszego regionu znacznie zredukowała bezrobocie (do 5,6 %), uniwersytet zdobył uznanie w kraju, wzrosła znacznie jej oferta kulturalna i gospodarcza, a w rankingu przydatności dla innowacyjnych dziedzin gospodarki zajmuje wysokie 9 miejsce.

Релевантность и ранжирование — что это такое Но это проблемы интернет-поисковиков, Студия Topodin,

autodealer-kaliningrad.ru открытие расчетного счета организации topodtopodвзлом почты яндекспрограмма для взлома паролей вконтакте бесплатноonline bettingзаказать продвижениеescorts service dubaiстеп марьинокипр отдых цены в мае