Mercedes – Benz dla OSP Perły

OSP Perły ma nowy samochód pożarniczy

OSP Perły ma nowy samochód pożarniczy

Od soboty do dyspozycji OSP Perły jest zakupiony za 589 680 zł Mercedes – Benz. Obecnie OSP dysponować będzie dwoma wozami: nowym Mercedesem oraz Starem pozyskany od Państwowej Straży Pożarnej.

W sobotę odbyło się uroczyste przekazanie średniego samochodu pożarniczego Mercedes – Benz GBA 2,5/16 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Perłach. Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości Druha Macieja Nazarowicza dla burmistrza Węgorzewa, nastąpiło przywitanie zaproszonych gości i strażaków.

Akt przekazania odczytał burmistrz Węgorzewa, po czym w asyście przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Wierzchowskiego wręczył go dla Prezesa OSP Druha Jana Skrypoczko.

Po przekazaniu i przemówieniach gości – samochody pożarnicze zostały poświęcone przez miejscowego Proboszcza – Księdza Aleksandra Korczaka.

Na zakończenie uroczystości Prezes OSP Perły Jan Skrypoczko podziękował wszystkim za przybycie i uświetnienie swoją obecnością dzisiejszej miłej uroczystości oraz zaprosił gości i strażaków na mały poczęstunek do świetlicy wiejskiej.

Samochód został sfinansowany z środków Marszałka Województwa (471 744 zł) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz gminy Węgorzewo, która dołożyła 117 936 zł z własnych środków.

Mercedes Benz GBA to średni samochód pożarniczy z wysokoprężnym silnikiem o pojemności 6374 cm sześciennych i mocy 210 KM, wyposażony w autopompę niskiego i wysokiego ciśnienia wraz z linią szybkiego natarcia (czyli wężem o długości 60 m odpornym na ciśnienie do 40 atmosfer zakończonym prądownicą), zbiornik wodny o pojemności 2500 l. Przedział załogi jest przeznaczony dla sześciu ratowników. Znajduje się tu również zakupiona razem z pojazdem radiostacja przewoźna oraz dwie radiostacje przenośne oraz cztery nadciśnieniowe aparaty powietrzne.

По правде, их намного больше topodin, Несмотря на все проблемы, веб-копирайтинг развивается очень быстро, но главное —, клиенты все чаще предпочитают качество, осознавая важность контента на сайте

alexandrboa.com приватбанк повысить лимит кредитной картытехнический аудит этоdeeo.ruсниффер сети wifiанонимайзер одноклассники вход